W zeszłą sobotę mieszkańcy naszej gminy bawili się na Dożynkach Gminnych
w Grabowcu. Po uroczystym rozpoczęciu mszą świętą dziękczynną, powitaniu gości przez Wójta Gminy Świdnica i oficjalnym przekazaniu chleba Gospodarzom przez Starostę i Starościnę Dożynek rozpoczęła się nieoficjalna zabawa dożynkowa okraszona występami zespołów - naszych rodzimych Świdniczan oraz zaproszonej Kapeli Bajer, zespołów Amigo i The Brothers. Tradycyjnie odbył się również konkurs na najpiękniejszy Wieniec i Kosz Dożynkowy oraz Turniej Sołectw.
W pierwszym konkursie wyniki wyglądały następująco:

 

Wieniec nowoczesny – I miejsce Świdnica

Wieniec tradycyjny – I miejsce Buchałów - II miejsce Grabowiec

Kosz dożynkowy – I miejsce Grabowiec  - II miejsce Buchałów

 

Walka pomiędzy sołectwami w Turnieju Sołectw była niezwykle zacięta
i ostatecznie I miejsce zajął Grabowiec, II miejsce Buchałów, III miejsce Wilkanowo oraz IV miejsce Świdnica. Ciepła i gościnna postawa gospodarzy Dożynek przyciągnęła wielu mieszkańców całej gminy, którzy świetnie się razem bawili
i celebrowali tradycyjne Święto Plonów.

 

GALERIA

 

 

 

Już niedługo w Grabowcu - małej wsi, której sercem jest piękny staw i park, odbędą się Dożynki Gminne. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla każdego! Zapraszamy do uczestnictwa i dopingowania swoich sołectw w Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec i Kosz Dożynkowy oraz w Turnieju Sołectw.  Emocje gwarantowane ! Najmłodsi natomiast będą mogli korzystać z dmuchanych zamków, waty cukrowej i sklepiku z zabawkami w strefie animacji.  Dopełnieniem programu imprezy będą występy muzyczne zespołów: Świdniczanie, Amigo, Bajer i The Brothers!

Uroczyste rozpoczęcie Święta Plonów wraz z Wójtem Gminy Świdnica - Adamem Jaskulskim od godziny 14.00 !

Do zobaczenia !