Aktualności

Koncert patriotyczny za nami!

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Patriotyczny z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Wydarzenie przebiegło w uroczystej atmosferze 😍 Momenty podniosłe, wręcz patetyczne, przeplatały się z radosnymi występami dzieci i seniorów! 🥰🥰
 
🇵🇱 Koncert rozpoczęły najmniejsze dzieci z grupy „Gokusie”, odpowiadając wierszem na trudne pytanie „Kto Ty jesteś?”. Tym urokliwym wstępem dzieci zaprosiły na scenę Wójt Gminy Świdnica, Panią Izabelę Mazurkiewicz-Kąkol, która przywitała zgromadzanych widzów i oficjalnie otworzyła wieczór patriotyczny.

🇵🇱 Pierwsza część koncertu była poświęcona pamięci powstania kościuszkowskiego. W rolę samego Naczelnika Powstania wcielił się Michał Kiszowara z GOK, który wymachując ze sceny szablą i kosą przyprawił widzów o lekki dreszczyk. Potem przyszedł czas na ludowe tańce w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Tego wieczoru w zadumę wprawił nas pianista Jakub Gościniak, który w niezwykle wrażliwy sposób wykonał polskie utwory klasyczne.

🇵🇱 Podczas wydarzenia nie zabrakło poezji. Patriotyczne teksty zaprezentowali publiczności Wanda Wojtkowiak i Janusz Kończak. Jako ostatni na scenie wystąpili „Świdniczanie”. Seniorzy odśpiewali wiązankę pięknych patriotycznych szlagierów.
 

🇵🇱 Zwieńczeniem koncertu było wspólne odtańczenie poloneza. W tańcu rej wiedli szlachcic Kiszowara z Panią Wójt Izabelą Mazurkiewicz-Kąkol, która wprawiła widzów w zachwyt, wcielając się w postać „Zosieńki” z „Pana Tadeusza”!

Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest w zakładce GALERIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *