Po dziewięciu latach Świdnicę ponownie odwiedziła Hildegard Lubig – artystka urodzona w Polsce, na stałe mieszkająca w niemieckim Lübbenau, mocno zaprzyjaźniona zarówno ze świdnickim samorządem, jak i mieszkańcami. Hildegard zaprosiła wszystkich do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza na wystawę swoich obrazów pt. „Wrażenia z podróży”, „Duchowe obrazy”. Nie kryła wzruszenia, kiedy na wernisażu pojawili się znajomi i przyjaciele oraz kiedy Sekretarz Gminy Beata Łuckiewicz-Kropska przekazała jej upominek, zaś dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paulina Szewczyk bukiet kwiatów. Artystka przyznała, że swoje obrazy maluje na podstawie wykonanych przez siebie fotografii pięknych i ciekawych miejsc.
Już w najbliższy poniedziałek w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy odbędzie się wystawa malarska Pani Hildegard Lubig – mieszkanki niemieckiego Lübbenau
Ponad 54 tys. zł – tyle zebrała Świdnica podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A to wszystko dzięki wspaniałym wolontariuszom, całemu sztabowi, pod kierownictwem Tomasza Marczewskiego oraz niezawodnym mieszkańcom, którzy nie szczędzili grosza i mocno licytowali podarowane fanty. WIELKIE BRAWA!!
Nowy Rok rozpoczynamy z przytupem! Zapraszamy na Noworoczną Potańcówkę w stylu PRL! Bilety na wieczorek taneczny – dancing dostępne już od 7 stycznia w GOK.
Czas rozpocząć promocję styczniowych wydarzeń kulturalnych! 10 stycznia o godz. 20:00 w GOK zagra Kabaret Rewers! Wstęp… w tym dniu pieniądze wrzucamy do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Pierwsza Wigilia Gminna za nami. Było świątecznie, radośnie i uroczyście. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór razem z nami i skosztować potraw wigilijnych przygotowanych specjalnie na ten dzień przez: sołectwo Świdnica, Klub Seniora, sołectwo Koźla, Koło Gospodyń Wiejskich z Koźli, sołectwo Buchałów, sołectwo Słone, sołectwo Radomia, sołectwo Piaski – serdecznie za nie dziękujemy. A także za każdą pomoc przy organizacji Wigilii i świątecznego koncertu jazzowego, który w muzeum archeologicznym również zgromadził sporą publiczność. Już zapraszamy za rok!