Zespół śpiewaczy Świdniczanie

Instruktor – Piotr Łabiak
Próby zespołu
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
Poniedziałek – godz. 17:00-19:00
Sala widowiskowa w GOK w Świdnicy

W każde poniedziałkowe popołudnie można spotkać ich w GOK. W weekendy często biorą udział w przeglądach i koncertach, na które zabierają ze sobą swój świdnicki fanklub. O kim mowa? O Świdniczanach, którym muzyka w duszy gra.
Historia zespołu rozpoczyna się w roku 2003, kiedy to z inicjatywy ludzi kochających muzykę ludowo-folkową, przy Klubie Seniora w Świdnicy, powstał zespół śpiewaczy. Nieformalne plotki, mówią jednak, że zalążka zespołu można się dopatrywać już w latach osiemdziesiątych. Początki nie były takie łatwe, gdyż grupa musiała pracować na swoją renomę, jeżdżąc po wielu festynach, akademiach i spotkaniach. Dziś, Świdniczanie to klasa, doświadczenie i liczne sukcesy. Począwszy od nagród, wyróżnień, kończąc na trzech nagranych płytach, które rozeszły się jak świeże bułeczki.
Zespół Świdniczanie to przede wszystkim LUDZIE! Kierownik zespołu – Piotr Łabiak, instruktorka emisji głosu – Elżbieta Danielak oraz wspaniali wokaliści chóru, którzy z zaangażowaniem uczą się nowych tekstów i słuchają cennych uwag instruktorów. Co wyróżnia Świdniczan na tle innych zespołów muzycznych? Piosenki, do których tekst i muzykę  piszą lokalni artyści, stroje dopieszczone w każdym calu przez świdnickie hafciarki oraz niepowtarzalna energia, którą dzielą się ze swoimi słuchaczami.

 

KOntakt

NASZ OŚRODEK