W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia z Sensoplastyki.
Dzieci robiły „ciasta” świąteczne, które później przekształciły się w nową podłogę w GOK-u.
Na koniec miały powstać witraże, ale materiał został zjedzony.
Uwielbiamy takie spotkania z dzieciakami i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Śledźcie nasz fanpage, ponieważ po Nowym Roku szykujemy dla Was kolejną warsztatową niespodziankę.
Już 9 grudnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Św. Mikołajem.
Zaplanowaliśmy dla Was moc atrakcji:
– wspólne oczekiwanie na Mikołaja w towarzystwie Elfa i Śnieżynki – gry i zabawy taneczne – quiz o Św. Mikołaju – malowanie śnieżynek na policzkach – modelowanie zwierzątek z balonów – SPOTKANIE Z ŚW. MIKOŁAJEM – zajęcia artystyczne z instruktorami GOK-u – zajęcia z Panią Barbarą Moroz – „wyczarowanie” śniegu przez Mikołaja i Śnieżynkę
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji głównie w przedszkolach organizowane były zabawy i zajęcia z MISIEM. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przedszkolaki z grupy młodszej pani Wioletty Pajdzik obchodziły „Dzień przyjaźni z Kubusiem i wszystkimi misiami”Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Dzień przyjaźni” z serii Kubuś Puchatek, a następnie rozpoczęła się dyskusja. Maluchy wyrażały swoje zdanie na temat przyjaźni, kto ich zdaniem może być przyjacielem, czy warto mieć przyjaciół, jakie cech powinien mieć dobry przyjaciel itp.Papierowe czapki oraz kolorowe kotyliony, które dzieci samodzielnie wykonały służyły do obdarowywania się wzajemnie w dowód przyjaźni. Było też małe „co nieco” – czyli słodki poczęstunek oraz krótka zabawa.
Wczoraj Gminny Ośrodek Kultury zamienił się w bajkę 🙂 Przedszkolaki z gminy Świdnica recytowali wiersze Jana Brzechwy w ramach Konkursu Recytatorskiego „Entliczek-pentliczek na scenie” Gratulujemy Rodzicom i Nauczycielom, ponieważ dzieciaczki przygotowały się na przysłowiową „szóstkę”
Dziękujemy Pani Bogusi Hajdasz, która wykorzystując swój talent do pisania poezji, ułożyła zagadkę wierszem pisaną i przepytała naszych małych bohaterów.