Miesiąc: maj 2019
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Już niedługo Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji 24.11.2017 r.(piątek) dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Świdnicy odwiedzą Gminną Bibliotekę Publiczną, przywitają się z misiem olbrzymem i wspólnie będziemy obchodzić to sympatyczne święto.
Mamy jeszcze jedną niespodziankę dla naszych milusińskich. Zorganizowaliśmy akcję „Podaj misia dalej” i do naszej biblioteki trafiło mnóstwo pluszaków, które szukają nowego domu. Każde dziecko, które odwiedzi tego dnia świdnicką bibliotekę i wypożyczy książkę do domu, otrzyma w prezencie maskotkę.
OBJAZDOWE KINO VISA
Informacje ogólne:
GOK w Świdnicy przeprowadzi rezerwację biletów wstępu na każdy poranny seans – 8:15-„ My Little Pony.Film”, 10:00-,,Emotki. Film”, 12:00-,,Najlepszy” pod numerem telefonu 68-327-33-22 lub pod adresem email: sekretariat@gokswidnica.pl. Rezerwację biletów na seanse po godzinie 15.00, można zrobić jedynie przez internet www.kino.visa.pl lub w kasie w dniu seansu oraz telefonicznie pod numerem (22)- 357-78-00.
NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE!
Miło jest nam poinformować, że zdobyliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Od listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej znajduje się ponad 200 nowych książek. Zakupu dokonaliśmy w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Głównym celem programu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.
Nowości książkowe czekają na czytelników! Na Was!
Serdecznie zapraszamy do świdnickiej biblioteki.
Wieczór Poezji
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poezji, pieśni i książki patriotycznej. 9 listopada na ul. Długiej 25 spotkali się mieszkańcy gminy Świdnica, by upamiętnić to historyczne wydarzenie.
Uroczystość rozpoczął zespół Świdniczanie pieśnią „Jak długo w sercach naszych”.
Poezję patriotyczną wyrażającą miłość do Ojczyzny, a także radość i dumę z tego, że
jesteśmy Polakami wykonały znane osoby z gminy Świdnica. Recytatorami podczas tego wieczoru byli Pan Janusz Kończak – kierownik zespołu „Świdniczanie” (wiersz „Ojczyzna”-Konopnickiej), Pani Lilianna Rejman – dyrektor szkoły w Świdnicy (wiersz „Polska” A. Słonimskiego), Pan Maciej Białek – radny gminy Świdnica (wiersz „Ziemia rodzinna” WŁ. Bełzy), Pani Paulina Szewczyk – dyrektor GOK w Świdnicy (wiersz „Cześć i sława” B. Karpińskiego), Pani Bogumiła Hajdasz – lokalna poetka (wiersz własnego autorstwa „Miłość do ziemi nadodrzańskiej”), Pani Janina Zuzewicz – kościelna (wiersz „Piękne bo polskie” Anny Tomalki), Pani Wanda Wojtkowiak – sołtys wsi Świdnica (wiersz ”Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborskiej) oraz dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki Milena Rożniatowska, Daniel Możdżeń (wiersz „Co to jest Polska”- Cz. Janczarskiego) i Oliwia Rożniatowska (wiersz „Moja Ojczyzna”)
Krótki koncert skrzypcowy w wykonaniu Matry Białek przy akompaniamencie taty Macieja był dodatkową atrakcją wieczoru. Dodatkowo w bibliotece można było obejrzeć wystawę książek patriotycznych.
Uroczystość zakończyła się koncertem zespołu śpiewaczego „Świdniczanie”.
W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiązankę pieśni patriotycznych.
ŁU BU DU MALUCH
ŁU BU DU maluch, to miejsce, w którym Twoje dziecko będzie mogło spędzić czas na zabawie ze swoimi rówieśnikami jednocześnie zdobywając nowe umiejętności. Proponowane zajęcia pomogą dzieciom wzbogacić wyobraźnię, rozwinąć ekspresję twórczą, a rodzicom lepiej zrozumieć swoje dzieci. Podczas naszych spotkań dzieci uczą się współpracy w grupie oraz pracy indywidualnej, jest to również doskonała forma by przygotować swoje dziecko do późniejszej edukacji przedszkolnej i adaptacji w nowym miejscu.
Wieczór Poezji
Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Miłośników Poezji serdecznie zapraszają na wieczór poezji, pieśni i książki patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.Spotkanie odbędzie się na Długiej 25 – 9 listopada 2017 r. o godz. 18.00 (siedziba biblioteki). Poezję patriotyczną zaprezentują osoby z lokalnego środowiska – wszystkim nam dobrze znane i lubiane. Uroczystość uświetni występ zespołu „Świdniczanie”. W ich repertuarze znajdą się najbardziej znane pieści patriotyczne. W tym dniu będzie można również zobaczyć wystawę albumów i książek patriotycznych, znajdujących się w zbiorach świdnickiej biblioteki. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Wstęp wolny.
„Lubuszanie in memoriam”
W ubiegłą sobotę mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałych artystów w naszym Letnickim Zborze, w ramach koncertu z cyklu „Lubuszanie in memoriam”. Repertuar koncertu został dobrany w nawiązaniu do obchodów 500-lecia Reformacji, które obchodzimy w tym roku, a była ewangelicka świątynia w Letnicy nadała temu koncertowi wyjątkowy charakter. Muzyczna uczta, jaką zaserwowali nam muzycy z chóru Unwersytetu Zielonogórskiego „Cantus humanus” pod przewodnictwem Bartłomieja Stankowiaka oraz znana słuchaczom z koncertów odbywających się w ramach cyklu „Przedsionek Raju” orkiestra „Arte dei Suonatori”, jak również soliści: Marzena Michałowska, Bogumiła Tarasiewicz, Maciej Gocman, Maciej Straburzyński oraz grający na klawesynie i pozytywie – Michał Kocot, z pewnością zachwyciła liczne grono miłośników muzyki poważnej, którzy przybili na sobotni koncert. Dziękujemy muzykom za wspaniałe doznania artystyczne oraz zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Lubuszanie in memoriam” za rok! Relacja ze strony Gmina Świdnica Lubuskie

Kraina tańca – zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych
Kraina Tańca „maluchy” :
Ta wspaniała grupa jest najbardziej… roztańczona! To żywioł energii! A może nawet kilka żywiołów w jednym czasie na parkiecie 🙂 To tutaj sala rozgrzewa się przez nasze dzieciaki. Zawsze radosne i chcące uczyć się czegoś nowego. Bardzo nas cieszy, że grupa wciąż się rozrasta. Nasze maluchy pięknie tańczą i czerpią z zajęć jak najwięcej. Nasi instruktorzy wspaniale prowadzą zajęcia, co przede wszystkim budzi nasze i rodziców zaufanie.
Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00-17:45
Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży w gminie Świdnica. To nowe warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy, które prowadzi zielonogórska szkoła Kraina tańca.
Harmonogram zajęć:
17:00-17:45 – zajęcia taneczne dla PRZEDSZKOLAKÓW i klas I-III
Zajęcia są odpłatne – 50,00 zł os./mies.
WARSZTATY TANECZNE
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Czwartek – godz. 17:00-17:45
Sala widowiskowa w GOK w Świdnicy.
Koncert 28.10.2017 – Zbór Letnica
W roku 2017 przypada jubileusz 500 lat Reformacji. Mając na uwadze wkład mieszkańców wyznań ewangelickich w historię i kulturę Ziemi Lubuskiej w ramach cyklu
„Lubuszanie in memoriam” organizowanego we współpracy z Gminą Świdnica Lubuskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do letnickiego Zboru na specjalny koncert. W jego programie znajdą się III Suita orkiestrowa D-dur J. S. Bacha ze słynną arią oraz jedną z jego najbardziej znanych kantat „Ein feste Burg ist unser Gott” napisana właśnie na Święto Reformacji oraz utwory organowe Georga Muffata i Dietricha Buxtehude.
Bilety:
normalny: 30 zł,
ulgowy: 20 zł
Bilet na 2 koncerty
28 października, godz. 17:00,
Zbór poewangelicki w Letnicy Lubuszanie in Memoriam – 500 lat Reformacji,
10 listopada, godz. 19:00,
Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, J.S. Bach – Wielka Msza h-moll
normalny: 60 zł
ulgowy: 40 zł
Bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, uczniom i studentom do 26 lat za okazaniem legitymacji. Sprzedaż: za pośrednictwem strony abilet.pl w punktach sprzedaży Abilet oraz na godzinę przed koncertem. Rezerwacja: Agencja Artystyczna Bumtarara, tel. 603 136 264, e-mail: bumtarara@post.pl
