Pracownia Ceramiczna

Opis zajęć

Gminny Ośrodek Kultury od 2013 roku prowadzi pracownie ceramiczną, której instruktorem jest Henryk Krakowiak. Od tego czasu na stałe w ofercie GOK pojawiły się warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo, oprócz stałych spotkań grup artystycznych, w naszej ofercie znajdują się jednodniowe warsztaty dla grup zorganizowanych oraz „Plenerowa pracownia ceramiczna”, którą organizujemy podczas wydarzeń kulturalnych. Warsztaty cieszą się ogromną popularnością. Grupy są liczne, pełne pomysłów a przede wszystkim gwarne i radosne. Na naszym stoisku, pod okiem instruktora, uczymy jak stworzyć proste formy użytkowe z gliny, np. figurki, miski, kubeczki, świeczniki itp. W związku z tym, że glina jest kruchym materiałem, to powstałe na warsztatach przedmioty wypalamy w piecu do ceramiki, a następnie oddajemy w ręce właściciela.

Oferta

I wersja: przeprowadzenie jednorazowych warsztatów dla grupy zorganizowanej. Przygotowane prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym, a następnie dostarczone do Państwa.
II wersja: przeprowadzenie 2 warsztatów ceramicznych. Podczas pierwszych zajęć uczestniczy przygotowują prace z gliny, które następnie zostaną wypalone. W ramach drugiego spotkania przedmioty zostaną poszkliwione i ponownie poddane obróbce w piecu ceramicznym. Gotowe prace zostaną dostarczone do Państwa.

W obu wersjach:
– 2 instruktorów: Henryk Krakowiak + asystent
– mini wystawa prac ceramicznych
– prezentacja uczestnikom zajęć różnicy między przedmiotami z gliny, które nie zostały wypalone,
a tymi które przeszły ten proces
– krótki wykład o warsztacie ceramika, czyli jak powstają prace z gliny
– materiał do zajęć
– narzędzia do obróbki gliny
– środki czystości, m.in. fartuszki, rękawiczki, ściereczki, ręczniki papierowe itp.
– wypalenie przedmiotów, które powstały na warsztatach w piecu ceramicznym w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy

Dodatkowo:
– możliwość zorganizowania ogniska
– zwiedzanie Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy (5 minut pieszo od GOK)

KOntakt

NASZ OŚRODEK