Nominacja LKA w kategorii FOTOGRAFIA!

Gratulujemy Michalinie Makarskiej, który otrzymała od nas nominację do etapu powiatowego Lubuskie Konfrontacje Artystyczne w kategorii FOTOGRAFIA! 🥳📸
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w uchwycaniu chwil za pomocą aparatu! 🥰
Konkurs na etapie gminnym odbywał się pod honorowym patronatem Wójt Gminy Świdnica – Izabeli Mazurkiewicz-Kąkol 🙂

Znamy wyniki konkursów wielkanocnych!

Tegoroczne konkursy wielkanocne dostarczyły nam mnóstwa radości! 😁
Wszystko za sprawą Waszych niesamowitych ozdób ekologicznych i pysznych mazurków! 🥰
 
🍀 Temat ekologii bardzo przypadł Wam do gustu, ponieważ stworzyliście wyjątkowe ozdoby z materiałów naturalnych i recyklingowych! Wśród Waszych prac pojawiało się drewno, naturalne rośliny, butelki, nakrętki i rolki od papieru! 🙂 Komisja Konkursowa mając trudne zadanie, wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych:
KATEGORIA ZESPÓŁ:
🏆 I miejsce – KGW Koźlanki
🎖 Wyróżnienie: Lena i Paweł Samek
🎖 Wyróżnienie: Janina Pajdowska, Weronika Jasinak i Kinga Szczerba
KATEGORIA DZIECIĘCA:
🏆 I miejsce: Barbara Serba
🎖 Wyróżnienie: Helena Pogoda
🎖 Martyna Sochacka
 
🥧 Przygotowane przez uczestników mazurki zachwycały wyglądem i smakiem. Każdy był inny, każdy wyjątkowy. Komisja po pysznej degustacji postanowiła nagrodzić:
🏆 I miejsce: Edyta Zapotoczny
🎖 Wyróżnienie: KGW Koźlanki
🎖 Wyróżnienie: KGW Wilkanowo
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszych wielkanocnych konkursach! ❤

Nagrodę publiczności w konkursie na ekologiczną ozdobę wielkanocną otrzymuje TEAM Lena i Paweł Samek 💚
Pod zdjęciem ich zajączków uzbierało się 235 lajków! Co sprawiło, że byli bezkonkurencyjni 😁
Gratulujemy zwycięzcom! 🥳😎😁

Prosimy! Nie parkuj pod GOK-iem!

‼️ Ogromna prośba do Was ‼️ Wszystkich uczestników naszych zajęć oraz wydarzeń kulturalnych, a także interesantów prosimy o to, by nie parkować pod budynkiem GOK! 🙂

Zachęcamy do pozostawiania swojego samochodu pod Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, który znajduje się jedynie 100 metrów od naszego ośrodka! 🙂

LKA RECYTACJA! Znamy nominowanych!

🟠🟣🟢
4 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się gminny konkurs recytatorski z cyklu Lubuskie Konfrontacje Artystyczne! Zainteresowanie przeglądem było duże 😅 co oczywiście bardzo nas cieszy! 🥰
 
W słowne szranki stanęło aż 25 uczestników w wieku szkolnym od pierwszaków po ósmoklasistów. W repertuarze dominowały wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, czy Wisławy Szymborskiej, ale nie zabrakło również prozy w postaci Małego Księcia 💪
 
Komisja w osobach pani Wandy Wojtkowiak, Bogumiły Hajdasz i Pauliny Piórkowskiej przyznała 6 nominacji do kolejnego etapu konkursu oraz 3 wyróżnienia! 🤩
 
Do udziału w etapie powiatowym nominowani zostali:
🏆 Jakub Polanin – I kat. wiekowa
🏆 Janina Pajdowska – I kat. wiekowa
🏆 Pola Frąckiewicz – II kat. wiekowa
🏆 Małgorzata Kostrzewa – II kat. wiekowa
🏆 Helena Pogoda – III kat. wiekowa
🏆 Zofia Mroczkowska – III kat. wiekowa
🎖 Wyróżnienia otrzymali:
Michał Piekarz – I kat. wiekowa
Nina Tymińska – I kat. wiekowa
Natalia Nowacka – III kat. wiekowa
Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego przeglądu! 🙂 Byliście wspaniali! 🥳
 
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świdnica – Izabeli Mazurkiewicz – Kąkol 🙂
 
Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna w zakładce GALERIA.

Warsztaty wielkanocne za nami!

W zeszłą niedzielę zaprosiliśmy mieszkańców na WARSZTATY WIELKANOCNE! 💚
Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji! 🤩 Przede wszystkim cztery stanowiska warsztatowe:
💜 tworzenie papierowych ptaszków dla najmłodszych,
💙 zdobienie styropianowych jajek i drewnianych zajączków metodą decoupage,
💚 tworzenie kartek świątecznych z Pracownia MK Katarzyna Marcinkowska,
💛 zdobienie pisanek woskiem pszczelim z Bogumiłą Hajdasz oraz Wandą Nocoń z Zespół śpiewaczy „Świdniczanie”
Dodatkową atrakcją tego dnia było gotowanie na żywo swojskiego żurku wielkanocnego pod przewodnictwem Pani Grażynki Sikorskiej z Zespół śpiewaczy „Świdniczanie” ! Nie obyło się bez degustacji wśród zgromadzonych gości 😁 Było pysznie! 💜
Podczas warsztatów poznaliśmy również zwycięzców naszych konkursów wielkanocnych… ale o tym już w osobnym poście! 😃
Dziękujemy wszystkim za przybycie! 🙂 Chyba śmiało możemy powiedzieć, że wspólnie wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój! 😅
Słowo „dziękujemy” kierujemy również do Pani Bogusi, Pani Wandy, Pani Kasi i Pani Grażynki, które wsparły nas w tym dniu swoimi umiejętnościami i energią! 😎
 
Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest w zakładce GALERIA!

Drogie Panie! Lejdis Night!

💜💋💜 HELLO LEJDIS💜💋💜

Chcecie wyjść wieczorem z koleżankami, ale nie macie gdzie?🧐
To zapraszamy do GOK na wieczór tylko dla kobiet! 💋💋

Nasza impreza to ☕️pogaduchy przy kawie,🍪słodkościach i 🤩dobrej zabawie!

Dodatkowo o atmosferę i świetny nastrój zadba Kamila Forysiak, którą doskonale znacie z czwartkowych zajęć zumby w GOK! 😁Tym razem instruktorka poprowadzi warsztaty taneczne! Podczas spotkania potańczymy w rytmach latino i nie tylko 💃

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia od godz. 18:00. Bilety w cenie 30,00 zł dostępne są w kasie GOK.

STAND-UP powraca do Świdnicy!

Miłośników dobrego humoru i mocnego żartu zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury. Po roku z nowymi programami wracają Michał MIMI Zenkner oraz Wojciech Kamiński, czyli najstarsze nadzieje polskiego stand-upu 🤩

❗️ Treść występów, jak zawsze, przeznaczona jest dla osób pełnoletnich ❗️

Wieczór komediowy odbędzie się 📅 21 kwietnia o ⏰godz. 19:30 w sali GOK 😎

Bilety w cenie 40,00 zł dostępne są w kasie GOK i na ABILET.PL!

Dyżury w bibliotece!

Drodzy Czytelnicy!
Wprowadzamy dyżury w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
Jeżeli chcecie zwrócić/wypożyczyć książki to zapraszamy! 😉

29.03. – środa – godz. 10:00-13:00
30.03.- czwartek – godz. 10:00-12:00
31.03. – piątek – godz. 10:00-12:00

Warsztaty wielkanocne – NOWY TERMIN

‼️ WAŻNA INFORMACJA ‼️

Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, zmuszeni jesteśmy przełożyć „Warsztaty Wielkanocne”, które były zaplanowane na najbliższą niedzielę. 😔
Do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu (ufff!), więc zdążymy się z wami spotkać na rodzinnych warsztatach. 🙂 💚
🐣Nowy termin wydarzenia to 2 kwietnia (niedziela) – godz. 15:00!

Uwaga! W związku z tym wydłużamy termin przyjmowania prac konkursowych. 🤩 Jeżeli ktoś z was chciałby zgłosić ekologiczną ozdobę wielkanocną lub przepysznego mazurka do naszych konkursów, to gorąco zachęcamy. 😁
👉Na zgłoszenia czekamy do wtorku 28.03.

Zapraszamy na warsztaty wielkanocne!

Wiosna zawitała chyba już na dobre! 🥰🌞
 
Spieszymy z informacją, że już w najbliższą niedzielę odbędą się WARSZTATY WIELKANOCNE! 🐣🐥
 
💚 cztery stanowiska warsztatowe dla dużych i małych
💛 rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych
🧡 kiermasz rękodzieła GOK
💜 STANOWISKO NIESPODZIANKA! 😎
 
Nie może Was zabraknąć! 🙂