Zimowy Klub GOK! Relacja!

PONIEDZIAŁEK

Uczestnicy zajęć poznali tajniki rysunku pod czujnym okiem Szymona Teluka! Dzieciaki ostatecznie stworzyły mini komiksy na dowolnie wybrany przez siebie temat! 🙂
Ciekawym akcentem zajęć było stworzenie przez Szymona karykatur chętnych uczestników zajęć! 🙂

WTOREK

Zadaniem uczestników naszych kolejnych warsztatów w ramach Zimowego Klubu GOK było sklejanie papierowych modeli! 😁
Dla wielu z nich była ta pierwsza przygoda z tą dziedziną artystyczną, ale wszyscy poradzili sobie świetnie! 🙂
Zajęcia poprowadził Marcin, który od wielu lat pasjonuje się modelarstwem 🙂

ŚRODA

Ależ nam wczoraj było ZIELONO! 💚😁
Wszystko za sprawą kolejnych warsztatów w ramach Zimowego Klubu GOK!
Dzieciaki wspólnie z Dagmarą stworzyły niezwykle dżungle w słoikach! 😁 Nasza animatorka przy okazji zdradziła dzieciakom kilka eko-ciekawostek! 💪😁 Ich kompozycje kwiatowe zdobią już ich domy 🥰

CZWARTEK

Do naszej gminy przybyło wczoraj 1️⃣8️⃣ pięknych rumaków! 🐴😁
Wszystko za sprawą czwartkowych zajęć w ramach Zimowego Klubu GOK ❄️
Dzieciaki wspólnie z Paulą wykonały swoje wymarzone HobbyHorse 💛🧡❤️ Każdy z nich był inny, każdy wyjątkowy! 🙂 Wszyscy uczestnicy zajęć wyjechali z zajęć na swoich koniach! 😎

PIĄTEK

W piątek odbyły się ostatnie warsztaty w ramach Zimowego Klubu GOK 🌬️❄️
Małgosia zaprosiła dzieciaki w świat Minecrafta! Zadaniem uczestników było stworzenie pikselowych obrazów 😁😎 Zajęcia zakończyły się mnóstwem wspaniałych portretów postaci z tej kultowej gry 💚💙
Dziękujemy za pierwszy tydzień jednodniowych zajęć feryjnych ❤️ Mamy nadzieję, że nasza oferta zajęć przypadła Wam do gustu 😎

Ahoj! Morska przygodo!

W sobotę hucznie zakończyliśmy tegoroczny karnawał! 🤩🥳
 
Sala GOK wypełniła się po brzegi marynarzami, piratami i innymi morskimi stworzeniami! 🐢🐟🐙🦀🐠
 
Wszystko za sprawą MORSKIEGO PARTY, w którym udział wzięli mieszkańcy Gminy Świdnica! 
Tańcom i hulańcom nie było końca 😅 O oprawę muzyczną w tym dniu zadbał DJ Osa, który sprawił, że uczestnicy imprezy rozgrzali parkiet do czerwoności! 💪😍
Na naszych gości czekały morskie dekoracje, uprzejma załoga GOK, pyszne jedzenie od Luźne Interpretacje Bistro & Deli, słodkości od Ciacha Ewy, a także ścianka fotograficzna w postaci rowerka wodnego! 😁
 
Dziękujemy WAM za obecność i świetną zabawę! 😘😁
AHOJ! 😎

Ankietujemy młodzież!

Nasze animatorki w akcji. 😁
Dziś podczas balu karnawałowego dla uczniów szkół z terenu Gmina Świdnica Lubuskie pytamy młodzież o kulturę.
Pytań jest wiele, bo zależy nam na przygotowaniu jak najlepszej oferty kulturalnej dla młodego pokolenia. 🤩
Dziękujemy za każdy głos! ❤️
Wyniki już niebawem. 😉

Dzisiejsza diagnoza pozwoli nam również na przygotowanie dobrego projektu na działania z młodzieżą do Program Równać Szanse – Fundacja Civis Polonus 🙂

Organizatorzy balu:
Gmina Świdnica Lubuskie
Szkoła Podstawowa im. Bartłomieja Pitiscusa w Słonem
Szkoła Podstawowa w Świdnicy

Ruszyły nowe zajęcia!

Wczorajszy dzień upłynął nam pod znakiem inauguracji NOWYCH SEKCJI ARTYSTYCZNYCH! 😎
 
👩‍🦳 SENIOR CAFE – zajęcia kreatywne dla seniorów
Seniorki pod czujnym okiem Marysi stworzyły urocze świeczki żelowe, które umilą im zimowe wieczory! 🥰
♟ SZACH-MAT! – zajęcia szachowe dla dzieci i dorosłych
Grupa szachowa spotkała się z instruktorem Piotrkiem Nowickim, by szlifować grę w najpopularniejszą grę logiczną na świecie! 💪
 
‼️ WAŻNE ‼️ Mamy jeszcze miejsca w grupie SZACH-MAT! dla osób dorosłych i młodzieży! Zapisy: https://forms.gle/6G2Bs2gxpQaCKpXF6

Spotkanie z Olą Kurzawą!

💬 Wczoraj w Gminnej Bibliotece Publicznej w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki odbyło się spotkanie z Aleksandrą Kurzawą, na którym autorka promowała swoją najnowszą powieść „SEN” 😁
 
💬 Z zaciekawieniem słuchaliśmy o kulisach pisania powieści, o pomysłach i planach na przyszłość pisarki. Podczas spotkania odbyła się również wystawa prac konkursu plastycznego, który został zorganizowany w grudniu, w ramach promocji książki w szkołach podstawowych w naszej gminie.
 
💬 Powieść ,,Sen” została wydana ze środków finansowych gminy Świdnica w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wydawcą książki jest stowarzyszenie Wyspa Kultury przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.
 
💬 Aleksandra Kurzawa jest osobą o wielu talentach, więc wczoraj na spotkaniu mieliśmy przyjemność wysłuchać również wierszy z tomiku autorki „Rzeczy oczywiste”, a na koniec artystka podzieliła się kolejnym talentem, jakim jest gra na skrzypcach.
 

Gramy z WOŚP!

GRAMY Z WOŚP!
❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜

Już w tę niedzielę od godziny 17.00 zapraszamy na halę sportową w Świdnicy na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 😁

Z ogromną przyjemnością przekazujemy na licytację PINIATĘ DLA DZIECI wykonaną przez Paulę, w której ukryliśmy słodkości i nasze gadżety! 😁😎
Na stoisku GOK czekać na Was będzie niezła zabawa! 😍 Wspólnie wykonamy kultowe czerwone okulary, a także personalizowane przypinki! ❤

Kubki dla najbliższych! Relacja!

Za nami BARDZO udane warsztaty MALOWANIA KUBKÓW dla Waszych babć i dziadków! 🤩☕
Głowy pełne pomysłów sprawiły, że stworzyliście niepowtarzalne podarunki od serca! ❤️ Kwiatki, dedykacje i kolory królowały na Waszej ceramice! 🙂 Idealnym dopełnieniem warsztatów było stoisko z herbatami! Uczestnicy zajęć mogli tworzyć dowolne kompozycje smakowe z różnych rodzajów herbat liściastych, a także owocowych dodatków! 🙂
Dziękujemy Wam za te twórcze piątkowe popołudnie w GOK! 😘

Teatr dla przedszkolaków! Relacja!

Sala widowiskowa GOK zamieniła się w piątek w prawdziwy TEATR! 🥰🤩🎭
A to wszystko za sprawą zdolnych bibliotekarek z Zielonej Góry 💚
Na scenie wystąpił Teatrzyk Majaczek, grupa teatralna składających się z pracowników Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze! Panie zaprezentowały spektakl ,,Bajka o Pańci, co szczęście sprzedała”.
 
Na widowni pojawiły się wszystkie przedszkolaki z naszej gminy! Ich uśmiechy, śpiewy i głośne oklaski to najlepsza recenzja dla przedstawienia, które mogliśmy zobaczyć! 😁🫶
 
W „Bajce o Pańci, co szczęście sprzedała” występują: Magdalena Faron, Anna Pawelec, Anna Urbańska i Kornelia Waloch
oraz urocze zwierzęta świnka, pies i papuga
Scenariusz: Anna Urbańska i Kornelia Waloch
Reżyseria: Teatrzyk Majaczek
O dźwięk i nagłośnienie zadbał Jakub Bartusz