20-lecie Klubu Seniora! Relacja!

🥳🥳🥳 20 lat minęło jak jeden dzień…
To był wieczór pełen radości i wzruszeń. 30 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się jubileusz Stowarzyszenia Klub Seniora w Świdnicy. Tak… minęło im już 20 lat. Prawie sto osób świętowało i wspominało wspólnie spędzony czas.

🤩 Wydarzenie rozpoczął muzyczny prezent dla seniorów od Gminnego Ośrodka Kultury. Przebój „Dwudziestolatki” zaśpiewali Paulina Szewczyk, Iwona Urbańska, Paulina Piórkowska, Michał Kiszowara i Marcin Wlazły. Występ ten zachwycił całą publiczność.

🤩 Uroczystość otworzyła Bogumiła Hadzicka Prezes Klubu Seniora, która wraz z Marią Serafin założycielką Klubu opowiedziały o historii, wycieczkach, warsztatach, imprezach, osiągnięciach, projektach, które przez te lata wspólnie zrealizowali. Tego wieczoru podziękowań nie było końca. Seniorzy mieli okazję podziękować wszystkim tym, którzy wspierają ich działalność oraz Honorowym Członkom Stowarzyszenia.

🤩 Słowa uznania i gratulacje płynęły również do seniorów. Izabela Mazurkiewicz-Kąkol – Wójt Gminy Świdnica podkreślała jak ważną rolę pełni Klub Seniora w gminie Świdnica. W prezencie przekazała stowarzyszeniu bon na przejazd autokarem, bo jak wiemy nasi seniorzy to prawdziwi turyści. Gratulacje seniorom złożyli również Bogumiła Hajdasz, Adam Jaskulski, Wanda Wojtkowiak oraz Zespół Śpiewaczy Świdniczanie.

🎖 Ważnym momentem podczas uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych, które otrzymali Bożena Trubiłowicz – wieloletni pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Henryk Krakowiak – mistrz malarstwa i ceramiki. Aktu dekoracji dokonał Wojciech Perczak Wicewojewoda Lubuski. Bożena Trubiłowicz otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę, zaś Henryk Krakowiak Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

🥳 Tradycyjnie, jak to na urodzinach, był tort, toast oraz „Sto lat” dla naszego Klubu Seniora. Z sentymentem obejrzeliśmy również zdjęcia z początków działalności stowarzyszenia. A po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę. Część artystyczną otworzył Janusz Kończak, recytując wiersze lokalnych poetek oraz Zespół Śpiewaczy Świdniczanie. A finalnie do tańca porwała seniorów Kapela Wióry Lecą. Wydarzeniem towarzyszącym była również wystawa obrazów Nieprofesjonalnej Grupy Malarskiej Astry.

😍😍
Seniorzy z Klubu Seniora to nie tylko podróżnicy, miłośnicy sztuki i literatury, malarze, pisarze, recytatorzy, hafciarki, śpiewacy, ale również znakomicie kucharze, o czym również mogliśmy się przekonać podczas tego niezapomnianego wieczoru.
Seniorzy, śpiewająco, życzymy wam kolejnych wspaniałych lat! ❤️❤️❤️