Aktualności

Dożynki Powiatowo-Gminne

Miesiąc sierpień to w polskiej kulturze ludowej czas żniw i wytężonej pracy rolników. Tradycyjnie w tym czasie organizowane są dożynki – święto plonów. Tegoroczne Dożynki w Gminie Świdnica to szczególne wydarzenie. Zakończenie żniw będą świętowali rolnicy z Gminy Świdnica i Powiatu Zielonogórskiego.

Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się 26 sierpnia 2017 r. w Parku przy Zespole Szkół w Świdnicy.

Dożynki rozpocznie uroczysta msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w intencji rolników w kościele pw. MB Królowej Polski w Świdnicy. Następnie ulicami Świdnicy przejdzie barwny korowód dożynkowy. O 14:30 zapraszamy wszystkich do parku na ceremoniał dożynkowy, występy artystyczne i wiele innych ciekawych wydarzeń. Nie zabraknie w tym dniu stoisk handlowych, promocyjnych, z rękodziełem oraz smacznymi lokalnymi potrawami. Na najmłodszych czekać będzie strefa animacji dla dzieci.

Ponadto w tym dniu grupa „Cool-tura” organizuje strefę warsztatów i pokazów sztuk ludowych. W ramach projektu pt. „Cooltura tradycyjna” będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach – wikliniarskich, garncarskich, słomkarskich, rzeźbiarskich i tkactwa. Strefa ta będzie wzbogacona również o wystawę przedmiotów użytkowych z wyposażenia dawnych domostw. Projekt „Cooltura tradycyjna” realizowany jest w ramach programu Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych i jest współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *