20 sierpnia w miejscowości Piaski odbyło się Gminne Święto Plonów!
Wspólnie z Gmina Świdnica Lubuskie, Sołtysem wsi Piaski Danuta Janek, Radą Sołecką i mieszkańcami przygotowaliśmy moc atrakcji! 

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. zakończonej kolorowym korowodem na dożynkowy plac. Na miejscu Wójt Gminy Świdnica – Izabela Mazurkiewicz-Kąkol wspólnie z prowadzącymi, a także Starostą i Starościną Dożynek – Danutą Janek i Wojciechem Berbeką przywitali wszystkich zgromadzonych na imprezie gości! 
Scena lokalna zachwyciła nas okolicznymi artystami: zespołem śpiewaczym Świdniczanie, zespołem tanecznym z Letnicy, Kingą Walczak, a także Jarosławem Jarosem.
Doskonałym dopełnieniem panelu artystycznego był koncert zespołu folkowego Wióry Lecą, a także świetny występ zespołu Aby Do Rana, który porwał tłumy do tańca w deszczu! 

Uczestnicy imprezy tłumnie odwiedzali stoiska sołeckie, na których królowały swojskie jadło i miła atmosfera! 
Dodatkowo na mieszkańców gminy Świdnica czekały stoiska animacyjne dla dzieci, dmuchańce, mała gastronomia, strefa OGR, strefa OSP, pokaz psa policyjnego, a także prawdziwa śmieciarka dla dzieciaków! 

Podczas wydarzenia ogłosiliśmy zwycięzców konkursów na domowe przetwory, wina i nalewki, a także najpiękniejsze wieńce i kosze dożynkowe!
Ale o tym w osobnych postach 
Dziękujemy wszystkim za obecność pomimo niepewnej aury! 
Gratulujemy wsi Piaski wspaniałej mobilizacji do działania przy Gminnym Święcie Plonów! 
Pełną fotorelację z imprezy znajdziecie w zakładce GALERIA.
