Wakacyjna wizyta polskich dzieci z Ukrainy w naszej gminie

Z inicjatywy Wójta Gminy Świdnica, w dniach od 28 czerwca do 4 lipca 2018 roku gościliśmy na terenie naszej gminy grupę młodzieży polskiej zamieszkującej teren obecnej Ukrainy – miejscowość Strzelczyska. Dzieci przyjechały do nas w czwartek rano i zostały rozlokowane w rodzinach naszych mieszkańców, w piątek rozpoczęły bogaty program wycieczek i atrakcji ukazujących walory naszego regionu.
W programie  zaplanowane zostały  wyjazdy do muzeów,nadleśnictwa,  parku rozrywki w Nowej Soli, gry i zabawy zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Świdnicy oraz przez sołectwo  Wilkanowo. Największą atrakcją był wyjazd nad morze  do Świnoujścia, a dla prawie wszystkich dzieci była to pierwsza taka okazja w życiu. W organizację czasu wolnego dzieci włączyła się parafia Wilkanowo, Nadleśnictwo Zielona Góra, Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaangażowały się w tę szlachetną inicjatywę; w roku stulecia obchodów odzyskania Niepodległości Polski ma to nie tylko prawdziwie ludzki, ale też szczególny, patriotyczny wymiar.