Już 9 grudnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Św. Mikołajem.
Zaplanowaliśmy dla Was moc atrakcji:
– wspólne oczekiwanie na Mikołaja w towarzystwie Elfa i Śnieżynki – gry i zabawy taneczne – quiz o Św. Mikołaju – malowanie śnieżynek na policzkach – modelowanie zwierzątek z balonów – SPOTKANIE Z ŚW. MIKOŁAJEM – zajęcia artystyczne z instruktorami GOK-u – zajęcia z Panią Barbarą Moroz – „wyczarowanie” śniegu przez Mikołaja i Śnieżynkę
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji głównie w przedszkolach organizowane były zabawy i zajęcia z MISIEM. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przedszkolaki z grupy młodszej pani Wioletty Pajdzik obchodziły „Dzień przyjaźni z Kubusiem i wszystkimi misiami”Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Dzień przyjaźni” z serii Kubuś Puchatek, a następnie rozpoczęła się dyskusja. Maluchy wyrażały swoje zdanie na temat przyjaźni, kto ich zdaniem może być przyjacielem, czy warto mieć przyjaciół, jakie cech powinien mieć dobry przyjaciel itp.Papierowe czapki oraz kolorowe kotyliony, które dzieci samodzielnie wykonały służyły do obdarowywania się wzajemnie w dowód przyjaźni. Było też małe „co nieco” – czyli słodki poczęstunek oraz krótka zabawa.
Wczoraj Gminny Ośrodek Kultury zamienił się w bajkę 🙂 Przedszkolaki z gminy Świdnica recytowali wiersze Jana Brzechwy w ramach Konkursu Recytatorskiego „Entliczek-pentliczek na scenie” Gratulujemy Rodzicom i Nauczycielom, ponieważ dzieciaczki przygotowały się na przysłowiową „szóstkę”
Dziękujemy Pani Bogusi Hajdasz, która wykorzystując swój talent do pisania poezji, ułożyła zagadkę wierszem pisaną i przepytała naszych małych bohaterów.
Już 26 listopada (poniedziałek) Gminny Ośrodek Kultury gościć będzie
PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA
REPERTUAR:
10.00 i 14.00 – Hotel Transylwania 3 12.00 – Dywizjon 303. Historia prawdziwa. 16.00 – Planeta Singli 2 18.15 – Miłość jest wszystkim 20.45 – Kler
CENY BILETÓW:
– 12 zł – BILET GRUPOWY ( dla powyżej 15 osób na filmy „Hotel Transylwania 3”, „Dywizjon 303.Historia prawdziwa” oraz „Kler”.) – 14 zł – BILET ULGOWY (studencki, uczniowski, seniora, rodzinny) – 16 zł – BILET NORMALNY
Bilety grupowe można zamówić w Gminnym Ośrodku Kultury, tel. 68 327 33 22, natomiast bilety indywidualne na stronie internetowej: https://ekobilet.pl/profesjonalnekinoobjazdowe lub przed seansem w GOK-u.
Więcej informacji: Gminny Ośrodek Kultury, tel. 68 327 33 22, e-mail: sekretariat@gokswidnica.pl
Gminne Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę za nami. Jak na okazję przystało, towarzyszył im dostojny i podniosły nastrój.
W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. „Najpiękniejsza jest muzyka polska..”. Przez niesamowitą podróż po historii muzyki polskiej poprowadziła nas Pani Bogumiła Tarasiewicz z Quadlibet Orchestra. Następnego dnia w obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego mieszkańcy gminy Świdnica oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystym apelu. Wydarzenie poprzedziło oficjalne odsłonięcie pamiątkowej mozaiki na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, której autorem są Pan Henryk Krakowiak oraz świdnicka młodzież. Dzieło wykonano w ramach projektu „Lubuskie niepodległościowe inicjatywy młodzieżowe”. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Razem dla Wilkanowa przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Zadanie współfinansowane zostało z funduszy województwa Lubuskiego.
Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowanych obchodach serdecznie dziękujemy!
Dobiega końca projekt „Niepodległość, a historia Świdnicy” współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego realizowany przez Stowarzyszenie Razem dla Wilkanowa przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Świdnicy. Młodzież świdnicka pod okiem naszego instruktora i artysty – Pana Henryka Krakowiaka stworzyła na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej niesamowitą mozaikę, upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Oficjalne otwarcie dzieła Pana Henryka i młodzieży z Gminy Świdnica już w najbliższą niedzielę o godzinie 10.45, przed uroczystym apelem w obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego! Serdecznie zapraszamy !
Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w uroczystościach kończących Gminne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się w dniach 10 i 11 listopada w Świdnicy. Niech to ważne dla naszej tożsamości narodowej wydarzenie historyczne zjednoczy wszystkich mieszkańców naszej gminy i przypomni nam, jak wielką wartością jest wolność i niezależność naszego narodu. Wszystkie szczegóły związane z programem obchodów znajdziecie Państwo na plakacie poniżej oraz plakatach i ulotkach znajdujących się na terenie całej gminy.