24 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej gościliśmy panią Marię Dolczewską, mieszkankę pobliskiej Zielonej Góry, która z wykształcenia jest pedagogiem, a z zamiłowania pasjonatką wędrówek pieszych i rowerowych. Jest także autorką bloga „Moja rowerowa przestrzeń”oraz książki „IZERY – MOJA ROWEROWA PRZESTRZEŃ”, fotografką, a ostatnio miłośniczką malarstwa. Podczas spotkania sala biblioteki była pełna. Były panie z Sekcji plastycznej „Astry”, pan Henryk Krakowiak – ich opiekun i zarazem Honorowy Obywatel Gminy Świdnica, a także panie z „Dyskusyjnego Klubu Książki” i Dyskusyjnego Klubu Poezji. Nie zawiedli też przyjaciele z Zielonej Góry i miłośnicy spotkań na „DŁUGIEJ-25”. Panowała ciepła, niemalże rodzinna atmosfera. Panią Marię Dolczewską w krąg miłośników naszej świdnickiej biblioteki wprowadziła, jej przyjaciółka, Bogusia Hajdasz, która prowadziła to spotkanie. Duży zasób wiedzy pani Marii , bogate, bardzo szczegółowe ilustracje, w tym swojego autorstwa szkice i rysunki do wydanej własnym sumptem książki, oraz przepiękne zdjęcia z Gór Izerskich, Ziemi Frydlandzkiej, i Ziemi Lubuskiej, poparte słowem pisanym a także cierpliwością i bogactwem językowym, sprawiły, że dwie godziny opowiadań o swoich pasjach minęły szybko. Zapach ciasta marchewkowego, czeskiego serka, ciasteczek i gorącej herbatki to tylko dopełnienie tego wieczorku. Serdecznie dziękujemy pani Marii, oraz wszystkim gościom za udział w „Spotkaniu z pasjami”.
PODWIECZOREK Z PASJAMI – tym razem nie tylko dla seniorów!
Naszym gościem będzie pani Maria Dolczewska, mieszkanka Zielonej Góry, pedagog z wykształcenia, podróżniczka z zamiłowania, która opowie nam o swojej książce, wędrówkach i innych pasjach, Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Świdnicy w czwartek 24.01.2019 r. o godzinie 17.00
W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia z Sensoplastyki.
Dzieci robiły „ciasta” świąteczne, które później przekształciły się w nową podłogę w GOK-u.
Na koniec miały powstać witraże, ale materiał został zjedzony.
Uwielbiamy takie spotkania z dzieciakami i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Śledźcie nasz fanpage, ponieważ po Nowym Roku szykujemy dla Was kolejną warsztatową niespodziankę.