Aktualności

Spotkanie z panią Marią Dolczewską

24 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej gościliśmy panią Marię Dolczewską, mieszkankę pobliskiej Zielonej Góry, która z wykształcenia jest pedagogiem, a z zamiłowania pasjonatką wędrówek pieszych i rowerowych. Jest także autorką bloga „Moja rowerowa przestrzeń”oraz książki „IZERY – MOJA ROWEROWA PRZESTRZEŃ”, fotografką, a ostatnio miłośniczką malarstwa.
Podczas spotkania sala biblioteki była pełna. Były panie z Sekcji plastycznej „Astry”, pan Henryk Krakowiak – ich opiekun i zarazem Honorowy Obywatel Gminy Świdnica, a także panie z „Dyskusyjnego Klubu Książki” i Dyskusyjnego Klubu Poezji. Nie zawiedli też przyjaciele z Zielonej Góry i miłośnicy spotkań na „DŁUGIEJ-25”.
Panowała ciepła, niemalże rodzinna atmosfera.
Panią Marię Dolczewską w krąg miłośników naszej świdnickiej biblioteki wprowadziła, jej przyjaciółka, Bogusia Hajdasz, która prowadziła to spotkanie.
Duży zasób wiedzy pani Marii , bogate, bardzo szczegółowe ilustracje, w tym swojego autorstwa szkice i rysunki do wydanej własnym sumptem książki, oraz przepiękne zdjęcia z Gór Izerskich, Ziemi Frydlandzkiej, i Ziemi Lubuskiej, poparte słowem pisanym a także cierpliwością i bogactwem językowym, sprawiły, że dwie godziny opowiadań o swoich pasjach minęły szybko.
Zapach ciasta marchewkowego, czeskiego serka, ciasteczek i gorącej herbatki to tylko dopełnienie tego wieczorku.
Serdecznie dziękujemy pani Marii, oraz wszystkim gościom za udział w „Spotkaniu z pasjami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *