Kamperem po Dzikim Zachodzie

🚐 Gotowi na amerykańską przygodę? Zapraszamy na opowieść o wyprawie kamperem przez współczesny Dziki Zachód!
 
Zapraszamy na opowieść o niezwykłej podróży – relacji z eksploracji współczesnego Dzikiego Zachodu, pełnego spektakularnych krajobrazów, dzikiej przyrody i przestrzeni, które budzą zachwyt ludzi z całego świata.
 
Naszymi gośćmi będzie rodzina podróżników: Agnieszka, Rafał i Michał Piekarz. 👨‍👩‍👦
 
📅 Data: 12 czerwca
⏰ Godzina: 18:00
📍 Miejsce: Sala GOK
 
Opowiedzą o swojej fascynującej wyprawie kamperem przez jedne z najbardziej niezwykłych miejsc w Stanach Zjednoczonych. 🇺🇸
Poznamy majestatyczny Wielki Kanion Kolorado, jeden z najbardziej rozpoznawalnych cudów natury na świecie. Odwiedzimy także miejsca, gdzie rosną potężne sekwoje, a także podziwiać będziemy niezwykłe formacje skalne, takie jak w naturalnym Arches National Park, gdzie natura stworzyła setki skalnych łuków.
🔥 Nie zabraknie również opowieści o ekstremalnych warunkach pustyni. Zajrzymy do słynnej Doliny Śmierci, jednego z najgorętszych miejsc na Ziemi, gdzie temperatura w cieniu potrafi sięgać nawet 50 stopni Celsjusza! Będą też historie o spotkaniach z pustynną przyrodą, w tym z grzechotnikiem.
 
🛣️ Cała wyprawa odbyła się kamperem i prowadziła przez niezwykłe krajobrazy amerykańskiego Zachodu – przez pustynne drogi i parki narodowe w Utah, Nevadzie, Kalifornii i Arizonie. To będzie opowieść o wolności podróżowania. ✨
 
🌍 Agnieszka i Rafał prezentowali już kiedyś swoje podróżnicze opowieści na scenie GOK-u. Mają za sobą wiele wypraw, m.in. do Namibii, Omanu, Peru, Chile czy Maroka. 🗺️
 

KULTURA NA KOCYKU

Drodzy Uczestnicy zajęć i Rodzice! ☀️
 
Serdecznie zapraszamy Was na piknik „Kultura na kocyku”, podsumowujący nasz sezon artystyczny w GOK!
 
📅 Kiedy? 17 czerwca
🕔 Godzina: 17:00
🌳 Gdzie? Park w Świdnicy
 
To będzie doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz podzielenia się wspomnieniami z minionych miesięcy naszej twórczej pracy.
 
Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
 
✨ W programie m.in.:
🎤 prezentacje umiejętności naszych uczestników,
🤸‍♀️ warszaty kreatywne,
🍦 pyszne lody i wata cukrowa
🏆 podziękowania dla uczestników i naszych wspaniałych instruktorów
 
Zabierzcie ze sobą kocyki, dobre humory i całe rodziny! 🥰
Do zobaczenia! 👋
 

Miejsca. Ludzie. Historie – Mapa opowieści gminy Świdnica.

Mamy to! Pozyskaliśmy 33 000 zł z programu Kultura-Interwencje 2026!
 
Ruszamy z niezwykłym, międzypokoleniowym projektem animacyjno-edukacyjnym: „Miejsca. Ludzie. Historie – Mapa opowieści gminy Świdnica”. 🗺️
 
Powstanie wyjątkowa gra terenowa, która swoim zasięgiem obejmie całą naszą gminę. Najlepsze jest to, że tę grę stworzymy WSPÓLNIE! 🤝 
 
Najpierw razem z Wami – mieszkańcami, zbierzemy lokalne wspomnienia, najciekawsze historie i ważne dla nas symbole.
Następnie na ich podstawie, wspólnymi siłami stworzymy unikalną fabułę oraz zagadki, które poprowadzą uczestników przez miejsca najważniejsze dla naszej lokalnej społeczności. 🧩
 
Szykujcie się na świetną przygodę!
 
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2026

 

PODSUMOWANIE LKA RECYTACJA – ETAP POWIATOWY

Czas na podsumowanie etapu powiatowego LKA – Recytacja! 🌟
 
8 maja Zbór w Letnicy odwiedziło 27 utalentowanych recytatorów reprezentujących gminy: Sulechów, Babimost, Kargowa, Trzebiechów, Bojadła, Zabór, Czerwieńsk i Świdnica. To był niezwykły dzień pełen uśmiechów i wzruszeń! ✨
 
Komisja konkursowa w składzie:
Halinka Bohuta-Stąpel, Lidia Kurzawa oraz Krystian Machalica przyznała nominacje do etapu wojewódzkiego LKA:
 
🏆 Kategoria I: Anita Fabiś – Gmina Babimost
 
🏆 Kategoria II: Elena Kapica – Gmina Sulechów
 
🏆 Kategoria III: Natalia Stawiarz – Gmina Sulechów
 
Wyróżnienia otrzymali:
🏅 Jacek Hirt – Gmina Kargowa
 
🏅 Julia Skierś – Gmina Sulechów
 
🏅 Pola Gawęda – Gmina Bojadła
 
🏅 Jakub Polanin – Gmina Świdnica
 
🏅 Maksymilian Pietryka – Gmina Czerwieńsk
 
🏅 Zuzanna Jokś – Gmina Czerwieńsk
 
Gratulujemy wszystkim występującym, a za laureatów trzymamy mocno kciuki na szczeblu wojewódzkim! 🤞
 
Wielkie brawa i podziękowania dla naszego jury! Dziękujemy za uważne wysłuchanie wszystkich prezentacji, profesjonalną ocenę i masę ciepłych, budujących słów dla naszych recytatorów. 👏
 
Dziękujemy również uczestnikom, opiekunom oraz publiczności za stworzenie tak wspaniałej atmosfery.
 
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem:
🔹 Gmina Świdnica Lubuskie
🔹 Powiat Zielonogórski – Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze
 
Pełną fotorelację znajdziecie na naszym Facebooku. Kliknij tutaj!
📸 Fot. Domek z aparatem
 
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

Zrzeszenie Lubuskich Instytucji Kultury – ZLIK

 
 
 
 
 

Recital Bogdan Jan Springer

📖 Słowa, które niosą dźwięk – Recital Bogdana Jana Springera
 
W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy Was na wieczór, w którym to słowa grają główną rolę.
 
Bogdan Jan Springer mówi o swojej twórczości skromnie:
„Proste teksty, prosta muzyka i prosta gra akompaniująca na gitarze”.
Ale to właśnie w tej prostocie kryje się największa siła. To nie będzie zwykły koncert – to spotkanie z autorską opowieścią, gdzie gitara i śpiew są dopełnieniem tego, co najważniejsze: słowa.
 
📅 14 maja (czwartek)
🕕 godzina 18:00
📍 Sala widowiskowa GOK
🎟️ Wstęp wolny!
 
Do zobaczenia!

LKA RECYTACJA – ETAP POWIATOWY

Już  w piątek 8 maja o godz. 10:00, Zbór w Letnicy zamieni się w centrum poezji! ✨
 
Odbędzie się u nas etap powiatowy LKA w kategorii RECYTACJA!
 
Zjadą się do nas młodzi artyści z niemal całego powiatu zielonogórskiego. Będziemy gościć niezwykle utalentowane dzieci i młodzież z gmin:
🔹 Babimost
🔹 Bojadła
🔹 Czerwieńsk
🔹 Kargowa
🔹 Sulechów
🔹 Świdnica
🔹 Trzebiechów
🔹 Zabór
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich na widownię!
🎟️ WSTĘP WOLNY!
To wspaniała okazja, by posłuchać młodych talentów i gorącymi brawami wesprzeć ich na scenie. 🎤
 
Już teraz mocno trzymamy kciuki za wszystkich występujących!
 
Wydarzenie objęli patronatem:
🌟 Pan Tadeusz Pająk – Starosta Zielonogórski
🌟 Pani Izabela Mazurkiewicz-Kąkol – Wójt Gminy Świdnica
 
Do zobaczenia w Letnicy! 👋

Etap gminny LKA

Za nami niezwykle intensywny i inspirujący czas!

Gminny Ośrodek Kultury stał się przestrzenią zmagań młodych talentów w ramach etapów gminnych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Przez nasze sale przetoczył się prawdziwy żywioł barw, dźwięków i słowa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i pasji!

PLASTYKA: „Podróż w czasie – kiedyś, dziś i jutro”

Pierwszym przystankiem był konkurs plastyczny, który wypełnił GOK pozytywnym miszmaszem technik i pomysłów.

Jury w składzie: Małgorzata Uglik, Małgorzata Daszczyszak oraz Małgorzata Bilińska, miało nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców.

Nominacje do etapu powiatowego otrzymali: Kategoria I: Oliwia Inda, Franciszek Strzelec

Kategoria II: Maja Mulawa

Kategoria III: Aurelia Moszonka

Wyróżnienia:
Natalia Jakubowska, Stanisław Lewandowski, Danuta Kuryś, Oliwia Rosińska, Mikołaj Kołłątaj, Hanna Kokocińska, Zuzanna Paniec, Zofia Baszura.

 

PIOSENKA: Muzyczne zmagania na scenie

Kolejne spotkanie należało do młodych wokalistów.

Jury w składzie: Wojciech Zandecki, Joanna Hadzicka oraz Adam Nowacki, z uwagą wsłuchiwało się w każdy wyśpiewany dźwięk, służąc uczestnikom cennymi wskazówkami.

Nominacje do etapu powiatowego wywalczyli: Kategoria I: Duet Julia Jarzębińska i Franciszek Jagusz, Joanna Kaczor

Kategoria II: Nina Tymińska, Blanka Majewska, Pola Nowak, Maksymilian Zegzuła, Barbara Nasiadek

Kategoria III: Klara Żelek

 

RECYTACJA: Moc słowa i literackie interpretacje

Na zakończenie gminnych eliminacji oddaliśmy głos recytatorom. Usłyszeliśmy piękne interpretacje utworów m.in. Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Komisja konkursowa w składzie: Wanda Wojtkowiak, Bożena Trubiłowicz i Małgorzata Nowacka, doceniła zaangażowanie i przygotowanie młodych artystów.

Nominacje do etapu powiatowego otrzymali:
Kategoria I: Aleksandra Tomczyk

Kategoria II: Jakub Polanin, Nina Tymińska

Kategoria III: Pola Frąckiewicz

Wyróżnienia: Krzysztofa Pawłowska, Michał Piekarz, Barbara Rozpłochowska, Hanna Dziaduszek, Aurelia Moszonka, Jakub Wiszniewski.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy każdemu artyście, a za laureatów trzymamy kciuki w kolejnych etapach! 

RODZINNY RAJD ROWEROWY

Zapraszamy na kolejną aktywność z GOK!
 
Tym razem czas na… Odjazdowy Rajd Rowerowy! 🚴‍♂️
Już 10 maja 2026 o godz. 10:00 spotykamy się na wspólnej, rodzinnej przejażdżce rowerowej!
 
📍 Start i meta: Świdnica
 
🏰 Trasa prowadzi przez malowniczy Pałac w Zatoniu
 
Czeka na Was spokojne, rodzinne tempo, bezpieczna i piękna trasa oraz wyjątkowy piknik na kocyku w miłej atmosferze. ☀️🧺
 
W trakcie przerwy zapraszamy na kawę i ciasto ☕🍰, a na zakończenie rajdu na wszystkich uczestników będzie czekać pyszna wiosenna zupa. 🍲
 
💰 Koszt udziału: 20 zł / osoba
 
Razem zawsze fajniej! ❤️
 

Wsiadaj na rower i dołącz do nas!

Zapisy przez formularz
Więcej informacji znajdziecie w regulaminie wydarzenia