11 grudnia przy hali Świdniczanka odbyła się tegoroczna Wigilia Gminna! Oprócz podziwiania występów artystycznych na scenie, goście mogli zajrzeć na strefę kiermaszu świątecznego.
Nasze stoisko pełne było świątecznego rękodzieła…decoupage, ceramika i makrama polecały się tego dnia na prezent pod choinkę!
We wtorek zaprosiliśmy uczestników naszych warsztatów na tradycyjne zdobienie pierniczków lukrem królewskim W gronie rodzinnym, na świątecznych ciasteczkach, powstawały prawdziwe dzieła sztuki!
Środa natomiast była dniem wykonywania piernikowych domków! Pod czujnym okiem naszej prowadzącej – Uli Kaczała z Lukrownia, powstały piękne chatki, w których każdy łasuch z pewnością chciałby zamieszkać!
Dopełnieniem obu naszych spotkań była mała instaxowa sesja z pierniczkową ramką! A także pyszna gorąca czekolada i zimowa herbata, którymi częstowaliśmy naszych gości!
Dziękujemy wszystkim za obecność! 🙂 Mamy nadzieję, że z powodzeniem wprowadziliśmy Was w świąteczny nastrój!
Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna w zakładce GALERIA!
Stwórzmy wspólnie najdłuższy łańcuch choinkowy na świecie!
Łańcuch możecie robić w domu, w pracy, w szkole, w przedszkolu…, by następnie przynieść go na naszą Wigilię Gminną, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę (11 grudnia) o godziny 15.00 przy hali Świdniczanka!
Podczas imprezy złączymy Wasze prace w jedną całość! Na naszym stoisku GOK będziecie mieli również możliwość dołożenia swojej „pętelki” do naszego wspólnego łańcucha!
….CZAS START! Odznaczajmy się nawzajem w komentarzach pod naszym facebook’owym postem!
W piątek, ostatni raz w tym roku, odbyło się spotkanie DKK- Klubu Miłośników Poezji
Tym razem spotkanie odbyło się w zimowo-świątecznym klimacie Prezentowane były wiersze wielu poetów, m.in. naszych lokalnych- Bogumiły Hajdasz oraz Jadwigi Olejniczak.
Już nie możemy doczekać kolejnego sezonu i ciekawych spotkań autorskich
Wierszy Bogumiły Hajdasz o tematyce świątecznej będzie można wysłuchać już wkrótce w Radio Zachód!
To był dla nas wzruszający moment, kiedy widzieliśmy jak Bożena Trubiłowicz i Henryk Krakowiak otrzymali z rąk Wicewojewody Lubuskiego Wojciecha Perczaka odznaczenia państwowe
Dekoracja odbyła się podczas jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Klub Seniora w Świdnicy.
Bożena Trubiłowicz otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Polski, zaś Henryk Krakowiak Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ta dwójka, nasi przyjaciele, bez wątpienia zasługują na najwyższe wyróżnienie. Od lat mają ogromny wpływ na życie kulturalne, artystyczne i literackie w gminie Świdnica.
Henryk Krakowiak to „Mistrz” dla nas i dla swoich uczniów. Jego pomysły i projekty są ponadczasowe, a dzieła malarskie i ceramiczne wprawiają w zachwyt, nie tylko miłośników sztuki.
W świat literatury wprowadzała mieszkańców gminy Bożena Trubiłowicz. Nasza „Pani Bożenka” przez 30 lat była nie tylko bibliotekarką, ale przede wszystkim dobrą duszą i przyjaciółką biblioteki. Opieką otaczała każdą książkę i każdego czytelnika.
Pani Bożenko, Panie Heniu gratulujemy!! Dziękujemy za te wszystkie lata i cieszymy się, że jesteście z nami!