To był dla nas wzruszający moment, kiedy widzieliśmy jak Bożena Trubiłowicz i Henryk Krakowiak otrzymali z rąk Wicewojewody Lubuskiego Wojciecha Perczaka odznaczenia państwowe 
Dekoracja odbyła się podczas jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Klub Seniora w Świdnicy.
Bożena Trubiłowicz otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Polski, zaś Henryk Krakowiak Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ta dwójka, nasi przyjaciele, bez wątpienia zasługują na najwyższe wyróżnienie. Od lat mają ogromny wpływ na życie kulturalne, artystyczne i literackie w gminie Świdnica.
