31 stycznia odbył się koncert poezji śpiewanej „W malinowym chruśniaku”. Marta Gniadek oraz Robert Gawron zaprezentowali nam swoją muzyczną interpretację wierszy Bolesława Leśmiana. Było pięknie i nastrojowo! Dziękujemy za przybycie
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŚWIDNICY zaprasza do udziału w walentynkowej akcji RANDKA W CIEMNO… Z KSIĄŻKĄ. Zabawa czytelnicza polega na wypożyczeniu zapakowanej książki bez widocznej okładki i bez wiedzy, co jest przedmiotem jej treści. CZYTELNIKU – DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ i przeżyj ciekawą randkę z książką. Pod koniec lutego przewidujemy dla osób chętnych spotkanie przy herbatce i ciastku, w celu podzielenia się wrażeniami czy randka z książką była udana.
Tuż po feriach zapraszamy na zajęcia gitarowe pod nazwą „Gitara w grupie”. Dzieci i dorośli są mile widziani na piątkowych, cotygodniowych warsztatach w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy. Zapraszamy wszystkich chętnych, dużych i małych, do nauki gry na gitarze. Zajęcia są organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji Tonika z Zielonej Góry. Aktualnie zapisy są otwarte, a więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej www.fundacjatonika.pl/gitara lub poprzez e-mail: fundacjatonika@gmail.com oraz tel. 513 157 097.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej Noworocznej Potańcówce! Wasze kostiumy i chęć zabawy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Stoły uginały się pod jedzeniem od Essenza Party Center, a stół ze słodkościami obfitował w bloki czekoladowe, mulatki, galaretki, babki i prawdziwą oranżadę! Dopełnieniem były plakaty propagandowe i sprzęty rodem z PRL-u, które podziwiać możecie w naszej sali jeszcze przez kilka dni.
Po dziewięciu latach Świdnicę ponownie odwiedziła Hildegard Lubig – artystka urodzona w Polsce, na stałe mieszkająca w niemieckim Lübbenau, mocno zaprzyjaźniona zarówno ze świdnickim samorządem, jak i mieszkańcami. Hildegard zaprosiła wszystkich do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza na wystawę swoich obrazów pt. „Wrażenia z podróży”, „Duchowe obrazy”. Nie kryła wzruszenia, kiedy na wernisażu pojawili się znajomi i przyjaciele oraz kiedy Sekretarz Gminy Beata Łuckiewicz-Kropska przekazała jej upominek, zaś dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paulina Szewczyk bukiet kwiatów. Artystka przyznała, że swoje obrazy maluje na podstawie wykonanych przez siebie fotografii pięknych i ciekawych miejsc.
Już w najbliższy poniedziałek w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy odbędzie się wystawa malarska Pani Hildegard Lubig – mieszkanki niemieckiego Lübbenau