Ponad 54 tys. zł – tyle zebrała Świdnica podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A to wszystko dzięki wspaniałym wolontariuszom, całemu sztabowi, pod kierownictwem Tomasza Marczewskiego oraz niezawodnym mieszkańcom, którzy nie szczędzili grosza i mocno licytowali podarowane fanty. WIELKIE BRAWA!!
Nowy Rok rozpoczynamy z przytupem! Zapraszamy na Noworoczną Potańcówkę w stylu PRL! Bilety na wieczorek taneczny – dancing dostępne już od 7 stycznia w GOK.
Czas rozpocząć promocję styczniowych wydarzeń kulturalnych! 10 stycznia o godz. 20:00 w GOK zagra Kabaret Rewers! Wstęp… w tym dniu pieniądze wrzucamy do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Pierwsza Wigilia Gminna za nami. Było świątecznie, radośnie i uroczyście. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór razem z nami i skosztować potraw wigilijnych przygotowanych specjalnie na ten dzień przez: sołectwo Świdnica, Klub Seniora, sołectwo Koźla, Koło Gospodyń Wiejskich z Koźli, sołectwo Buchałów, sołectwo Słone, sołectwo Radomia, sołectwo Piaski – serdecznie za nie dziękujemy. A także za każdą pomoc przy organizacji Wigilii i świątecznego koncertu jazzowego, który w muzeum archeologicznym również zgromadził sporą publiczność. Już zapraszamy za rok!
Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Świdnicy będzie nieczynna od 18 grudnia do 24 grudnia włącznie. Spieszcie się po książki przed świętami, bo dorzucamy do nich nasze gokowskie zakładki.