DZIAŁAMY…ZDALNIE!

Sytuacja związana z koronawirusem, dotknęła również uczestników projektu „Apka, Świdnicka Mapka”. Grupa, której podstawą są wspólne spotkania i działania przybliżające ich do opracowania aplikacji mobilnej o gminie Świdnica musiała znaleźć inny sposób utrzymywania ze sobą kontaktu. Na szczęście technologie są im nie straszne i obecnie młodzież korzysta z wielu możliwości pracowania ze sobą zdalnie, by realizować kolejne założenia projektu. Grupa czynnie włącza się również w działania akcji #kulturazdalnie, którą GOK prowadzi na swoim profilu facebook’owym. Tym samym Hania Wiącek i Nikola Zwanzig zorganizowały swoje pierwsze wystawy fotograficzne online, a pozostali uczestnicy wzięli udział w konkursie fotograficznym „Zdjęcie tkwi w szczególe”!

CZYTELNIK ROKU 2019

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek ogłaszamy naszych Czytelników Roku 2019! 

Dziecięcy Czytelnik Roku – Martyna Jaworska
Czytelnik Roku 2019 – Wanda Wojtkowiak

Dziękujemy za korzystanie z naszej biblioteki, za dziesiątki wypożyczonych książek, rozmowy o literaturze i miłość do czytelnictwa.

Zwycięzców prosimy o odbiór nagród w Gminnej Bibliotece Publicznej od poniedziałku (18 maja)!

OTWARCIE BIBLIOTEKI

OTWIERAMY BIBLIOTEKĘ DLA CZYTELNIKÓW!

Po uzgodnieniach z PSSE i Organizatorem już od poniedziałku (18 maja) będziecie mogli wypożyczyć książki na Długiej 25!
Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju obowiązywać będą nowe zasady funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Zapoznajcie się z nimi przed odwiedzeniem Pani Bożenki

Już wiecie co wypożyczycie?

Masz wątpliwości? Zadzwoń: 68 327 32 80 

KONKURS LITERACKI „NAPISANE ZE SMAKIEM”!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim organizowanym w ramach Tygodnia Bibliotek!

Prześlij do nas tekst prozatorski lub poetycki z historią kulinarną w tle! 

-> Na zgłoszenia czekamy do 17 maja 2020 do godziny 12.00!
-> Teksty klasyfikowane będą w dwóch kategoriach : do 18 roku życia i powyżej 18 roku życia.
-> Prace zostaną umieszczone na naszym Facebooku’u.
-> Na teksty głosować będzie za pomocą polubień.
-> Przyznamy nagrody za największą ilość „polubień i nagrodę organizatora w dwóch kategoriach wiekowych.
-> Na zwycięzców czekają karty podarunkowe do Empiku oraz gadżety GOK-u!

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na:
https://drive.google.com/open?id=1mkBDZ0Swek8F89NPYNB4PIOTolG9DGbJ

TYDZIEŃ BIBLIOTEK:

Już od 8 maja rozpoczynamy Tydzień Bibliotek 2020! W tym roku działamy pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” 
Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa trwają, dlatego my wszystkie nasze działania przenosimy do Internetu.
Przez najbliższy tydzień na naszym Facebook’u będziemy realizować liczne akcje, konkursy i zagadki, przedstawiać Wam ciekawe fakty z życia naszej biblioteki, a także spotykać się regularnie z książkami i naszymi gośćmi.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony codziennie i udzielania się w organizowanych przez nas wydarzeniach! Zasmakujcie w bibliotece! 

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS!

Czas przestoju w organizacji wydarzeń kulturalnych, poświęcamy na projektowanie i tworzenie nowych materiałów promocyjnych Gminnego Ośrodka Kultury!
Przykładem tego są zamówione przez nas stemple drewniane, które stawiać będziemy m.in na teczkach, torbach bawełnianych i zakładkach. Jednak to dopiero początek niespodzianek!

Szczegóły wkrótce.

 

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY! AKCJA #KULTURAZDALNIE

Nie zwalniamy tempa i wciąż zachęcamy Was do włączenia się w naszą akcję #KULTURAZDALNIE !

Inspirujcie się naszymi kreatywnymi postami, bierzcie udział w internetowych konkursach i rebusach, przesyłajcie do nas wszystko to, czym chcecie się pochwalić!

Twórzmy razem świdnicką kulturę w Internecie!

PIERWSZE GADŻETY APKOWICZÓW JUŻ U NAS!

Docierają do nas pierwsze gadżety promocyjne grupy APKOWICZE!
Młodzież w ramach projektu finansowanego z Programu Równać Szanse wyda wiele ciekawych rzeczy opatrzonych logotypami programu, GOK-u i Gminy.

Trzymamy kciuki za ich działania!

 

APKOWICZE MAJĄ SWOJE LOGO!

Jak się okazuje, obecna sytuacja bardzo pozytywnie wpływa na kreatywność. Młodzież z grupy APKOWICZE oficjalnie chwali się swoim logotypem, który ma być ich znakiem rozpoznawczym!

Dlaczego aparat? Ponieważ jest on najczęściej używaną rzeczą przez grupę. Robią nim zdjęcia i firmy, które trafią do aplikacji mobilnej. Poza tym zakochani są bez pamięci w fotografii szeroko pojętej.

AKCJA „PODZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Do naszej akcji „Podziel się uśmiechem” włącza się coraz więcej osób! Za co bardzo Wam dziękujemy!
Jeśli i Ty chcesz przesłać nam swoje roześmiane zdjęcie w maseczce, to wciąż czekamy.

Nowe porcje dobrej energii będziemy publikować na bieżąco!