Szanowni Mieszkańcy – Uczestnicy zajęć GOK, Czytelnicy!
Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy pozostaje zamknięty. Zmniejszone obostrzenia dotyczą galerii, muzeów, bibliotek. Dbając o wasze bezpieczeństwo, nie możemy rozpocząć pracy sekcji artystycznych. Przypominamy również, że decyzją Wójta Gminy Świdnica imprezy kulturalne w naszej gminie zostały odwołane do końca czerwca 2020.
Administracja GOK funkcjonuje na bieżąco. Pozostajemy z wami w kontakcie e-mail oraz telefonicznym.
W dniach 4-17 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej będzie trwało skontrum (inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych).
Wrócimy do Was bezpiecznie i bez zbędnej zwłoki!
Zachęcamy do korzystania z kultury online. Na profilu społecznościowym Gminnego Ośrodka Kultury funkcjonuje #kulturazdalnie. To konkursy, animacje, filmy, spotkania z twórczością naszych mieszkańców – to kultura na wyciągnięcie ręki.
Do zobaczenia wkrótce. Dbajcie o siebie i swoich bliskich.
Uśmiechajcie się do siebie! Pamiętajcie, że wszystko będzie dobrze!
P.S. Tęsknimy za gwarem w GOK i Bibliotece. Brakuje nam spotkań z wami!
Rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny „Zdjęcie tkwi w szczególe”! I tak – I miejsce zajęło zdjęcie nr 1 autorstwa Hanny Wiącek, na które zagłosowało 335 osób. Została przyznana również nagroda organizatorów tj. Gminy Świdnica i Gminnego Ośrodka Kultury. Otrzymał je autor zdjęcia nr 8 – Krystian Naborczyk! Bardzo prosimy zwycięzców o kontakt telefoniczny pod numerami: 68 327 31 15, wew. 144 lub 68 327 33 22 w celu ustalenia szczegółów odbioru nagrody. A upominki już czekają!Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zabawy.
Nasza instytucja otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 000 zł na zorganizowanie w Gminnym Ośrodku Kultury Forum Lokalnego „Portret młodzieży”.
Wszystkie osoby z gminy Świdnica zaangażowane w działania na rzecz młodzieży spotkają się już na jesień z przedstawicielami Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z Warszawy, by zastanowić się nad potrzebami młodych ludzi i ich planami na przyszłość. Szczegóły niebawem!