Aktualności

XII Przegląd Zespołów Śpiewaczych w Grabowcu

Hej, Goście, hej!
Ale to była zabawa! O jakiej imprezie mowa? Oczywiście, o XII Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych. Tym razem gościliśmy w Grabowcu przy stawie. Mimo, że pogoda nam nie sprzyjała, to wspólna zabawa, taniec i śpiew dodawały nam wszystkim energii.  W tym roku w Przeglądzie wzięło udział aż 12 grup śpiewaczych z różnych części województwa lubuskiego. Na scenie wystąpiły zespoły:
Świdniczanie, Na Wójtowej Roli, Fryderyki, Astry, Osoria, Małomiczanie, Trzebiechowianie, Konotopianie, Chabry, Winne Grona, Luna Rosa i Raculanki. Uznanie publiczności i nagrodę wyśpiewał sobie zespół Na Wójtowej Roli. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 
Wszystkie zaś zespoły wyjechały od nas z dyplomami i okolicznościowymi statuetkami wykonanymi przez Grzegorza Hadzickiego. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć lokalnej kuchni. O to zadbał Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich w Grabowcu, Stowarzyszenie Siedlisko z Grabowca, Stowarzyszenie Królestwo Ryb z Grabowca. Na ich stoiskach można było skosztować żurku, pajdy ze smalcem, domowego ciasta i prażuchów. A Sołectwo Grabowiec ugościło wszystkich okolicznościowym tortem. 
—-
Podczas Przeglądu odbył się również finał projektu „Folklor to My”. który współrealizowaliśmy z Klubem Seniora w Świdnicy. W ramach projektu zostały zorganizowane wystawy i warsztaty folkowe – tkactwo, harciarstwo, bibułkarstwo, plecenie wianków, szydełko i rękodzieło. Dziękujemy Pani Leokadii, Pani Eli, Pani Basi, Pani Janince i Pani Marcie za przeprowadzenie fantastycznych zajęć. Podziwiamy wasz ogromny talent! Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty tańca ludowego, które poprowadzili Dominika i Karol oraz koncert i warsztaty przyśpiewek ludowych z Kapelą Kotkowiacy. Projekt dofinansowano z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO 2021.
—-
Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierali nas podczas organizacji XII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych!
Podziękowania dla:
* Izabeli Mazurkiewicz Wójta Gminy Świdnica za objęcie Patronatem Honorowym XII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych
* Sołectwa Grabowiec z Panią Sołtys na czele
* Stowarzyszenia „Pod Lipami” w Lipnie
*Stowarzyszenia „Królestwo Ryb” z Grabowca
* Stowarzyszenia „Siedlisko” w Grabowcu
Koła Gospodyń Wiejskich w Grabowcu
* Klubu Seniora w Świdnicy
* Zespołu Śpiewaczego Świdniczanie
Wszystkim mówimy do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Przeglądu Zespołów Śpiewaczych, hej!