Aktualności

Dni Ziemi Świdnickiej

W ubiegłą sobotę odbyło się kolejne święto naszej gminy. Piękna pogoda pozwoliła na zaprezentowanie wszystkich atrakcji, które skrzętnie od dłuższego czasu planowaliśmy.

Gospodarzem imprezy był Wójt Gminy Świdnica – Adam Jaskulski, który przywitał przybyłych mieszkańców oraz wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody kulturalne i sportowe. Wystąpienie gospodarza gminy okalały występy naszego rodowitego zespołu Świdniczanie, który nas nie zawiódł i rozgrzał zgromadzonych do wspólnej zabawy.

Ważnym elementem imprezy były prezentacje dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli i szkół. Uśmiechy na twarzach widowni wywołały maluchy m.in.
z Przedszkola Prymuski oraz Szkół Podstawowych ze Świdnicy, Koźli, Słonego,
a także zespół taneczny z Gminnego Ośrodka Kultury ze Świdnicy – Kraina Tańca. Publiczność mogła podziwiać również występy solowych wokalistów i muzyków oraz pokaz szermierki sportowej.

Dla najmłodszych również zaplanowano wiele atrakcji. Główną z nich był występ Teatru Avatar, a także kolorowa strefa animacji na czele z uśmiechniętymi klaunami. Ciekawym wstępem do części koncertowej był występ utytułowanego zespołu Nietkowianki. Blok muzyczny umilili nam wykonawcy z zespołów Jurad, Boney M Imitation oraz gwiazda wieczoru – Mejk, którzy swoimi utworami w stylu disco i dance wprowadzili publiczność w stan zabawy i tańca. Chyba nie było osoby, która nie nuciłaby pod nosem „O Mamma Mia” czy „Daddy Cool”. Zdecydowanie tego dnia Świdnica została stolicą disco !

Przy okazji imprezy odbyły się również dwa ważne wydarzenia. Pierwsze z nich to finał projektu „Offline – gramy w planszówki!”, podczas którego młodzież zaprezentowała zaprojektowane przez siebie gry planszowe. Drugim wydarzeniem była wystawa poplenerowa malarzy, którzy w dniach 14-16.06.2018 uczestniczyli
w polsko-niemieckim plenerze malarskim. Wystawienie prac miało miejsce na małej scenie kulturalnej wśród stoiska bibliotecznego i rękodzielniczego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie! Do zobaczenia za rok !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *