Aktualności

Świdnickie Pierzaki

Za nami warsztaty w ramach projektu „Świdnickie Pierzaki”!

Ależ to były intensywne dwa dni!

W pierwszy dzień zaprosiliśmy do występu zespół taneczny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy pod przewodnictwem pani Marioli Zapotocznej. Maluchy skocznie rozpoczęły dzień pełen wrażeń! Następnie uczestnicy projektu pod okiem Akademii Tradycji poznali dawne przyśpiewki i zabawy towarzyszące dzieciom na pastwiskach. Kolejnym punktem warsztatów było odwiedzenie gęsi pana Piotra Woźniaka ze Świdnicy, by wspólnie z nimi nagrać materiały do filmu, którego tworzeniem zajmował się pan Dominik Równicki.

Zwieńczeniem pierwszego dnia była krótka lekcja tkactwa na mini krosna. Młodzież wyszła z GOK-u z własnoręcznie utkaną bransoletką.

Kolejny dzień warsztatów przeszedł do historii naszej instytucji! GOK zmienił się nie tylko w starą chatę, ale również w prawdziwy plan filmowy!

Uczestnicy projektu „Świdnickie Pierzaki” odegrali niezwykłą inscenizację darcia pierza! Jej międzypokoleniowy charakter sprawił, że młodzież mogła poznać wiele fascynujących historii naszych seniorek, związanych właśnie z tą tradycją!

Dziękujemy gościom z Regionu Kozła, Michałowi Kiszowara z Akademii Tradycji, a także Dominikowi Równickiemu za pełen profesjonalizm i zaangażowanie w nagraniu tych dwóch szalonych dni!


Materiał filmowy z projektu przedstawimy Państwu pod koniec września! Już nie możemy się doczekać!

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021, którego Operatorem w województwie lubuskich jest Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *