Aktualności

Tydzień bibliotek

Tydzień bibliotek
Co roku, w maju obchodzony jest Tydzień Bibliotek –ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Głównym jej celem jest pokazanie , że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek, lecz także rozmów o literaturze, spotkań z autorami, mieszkańcami, rozwijania zainteresowań. W tym roku hasło promocyjne brzmiało „biblioteka ciągle w grze”.

W pierwszym dniu pani bibliotekarka odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej
w Koźli. Opowiedziała uczniom o świdnickiej bibliotece, przeczytała książkę „Basia w bibliotece” i zaprosiła dzieci z wychowawczyniami do odwiedzenia naszej Gminnej Biblioteki Publicznej.

Drugiego dnia przybyła do biblioteki najmłodsza grup przedszkolaków, która wysłuchała krótką lekcję biblioteczną oraz bajkę pt. ”Franklin i książka
z biblioteki”

W środę nasza biblioteka zamieniła się w prawdziwy wiosenny ogród za sprawą „Wiosny w poezji i w bibliotece”. Panie z Klub Miłośników Poezji zaprosiły na spotkanie mieszkańców Świdnicy.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych swoje comiesięczne spotkanie również zaplanował w czasie trwania tygodnia bibliotek w czwartkowe popołudnie. Tym razem tematem dyskusji była książka pt. „Guguły”- Wioletty Grzegorzewskiej.

Piątek zarezerwowaliśmy dla seniorów. Przygotowaliśmy spotkanie pod hasłem „czym jest moda dla seniora” . Seniorzy bardzo mocno wczuli się w temat i długo dyskutowali na temat mody.

W poniedziałek 14 maja odpowiedziały na zaproszenie i odwiedziły naszą bibliotekę dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźli. Wysłuchały lekcję biblioteczną, rozwiązały wspólnie krzyżówkę przygotowaną przez panią bibliotekarkę,
a następnie opowiadały o bohaterach które same wymyśliły i narysowały specjalnie na to spotkanie.

GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *