Aktualności

Tydzień Bibliotek za nami!

Podczas XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej Gminnej Bibliotece działo się naprawdę dużo. Pierwszą akcją tegorocznej edycji była „Wędrująca książka”. W tym roku podjęliśmy współpracę z ZKP. W autobusach zostały umieszczone torby z książkami, aby podczas jazdy pasażer mógł umilić sobie podróż, czytając udostępnione przez nas książki. Może torby zostaną już na stałe w środkach komunikacji?

10 maja odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Kurzawą, podczas którego pisarka promowała swoją niedawno wydaną książkę „Przypadki pewnego konia”. To zbiór ciekawych i zabawnych historyjek ulubionego konia autorki. Dzięki gościnności Pani Natalii Olejarz, spotkanie odbyło się przy Stajni Jaskółka w Koźli. Było sielsko i smacznie. Rozmowę o lekturze i pasji do koni Pani Aleksandry umiliło nam pyszne ciasto drożdżowe oraz maślanka.

Przez cały tydzień bibliotekę odwiedzały przedszkola z naszej gminy. Na dzieci czekały przygotowane przez nas ciekawe warsztaty. W tym roku postawiliśmy na temat ekologii i przyrody. Dzieci poznały opowieść pt. „O królu dębie i jego wspaniałym królestwie” oraz historię „Od drzewa do papieru”. Przedszkolaki uczyły się także prawidłowego segregowania śmieci oraz jak dbać o przyrodę wokół nas.

Kolejnym punktem Tygodnia Bibliotek jest ogłoszony konkurs pt. „WYKLEJANKA SZYMBORSKIEJ”. Z okazji 100-lecia urodzin noblistki uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć kolaż z ironicznym, zabawnym komentarzem. Szymborska bowiem obdarowywała wyklejankami swoich bliskich oraz krewnych. Wszystkie prace konkursowe wraz z wybranymi wierszami zostaną pokazane podczas letniej wystawy w bibliotece. Na zgłoszenia prac czekamy do końca maja. Regulamin konkursu dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Miłą niespodzianką tego tygodnia była informacja, że w ogólnopolskim miesięczniku „Poradnik Bibliotekarza” ukazał się dwustronicowy artykuł o naszej bibliotece. To dla nas ogromny wyróżnienie. Cieszymy się, kiedy możemy pochwalić się pracą naszej biblioteki. Zachęcamy do lektury.

Zwieńczeniem naszych czytelniczych akcji był tradycyjnie Rodzinny Rajd Rowerowy. W tym roku włączyliśmy się w akcję „Jedziemy z pomocą” na rzecz rodziny z Piasków.

To był bardzo intensywny tydzień. Naszą bibliotekę odwiedziło wielu czytelników. Za każde spotkanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie. Drzwi naszej biblioteki są dla was zawsze otwarte.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *